“Renkli ve mutlu bir yaşama ilk adım” sloganıyla hayata geçirilen Divan Residence Projesi’nin en ayırt edici özelliği kolay ulaşım imkânlarına sahip olmasıdır. Yeni havaalanına 5 dakika yürüme mesafesi ile doğrudan Havaist ile ulaşım mümkündür. Yine sitemizin kapalı otopark bölgesine 2 dakika yürüme mesafesinde olan ve yeni havaalanına doğrudan bağlanacak metro hattı çalışmaları halen sürmektedir.

Yeni bir yaşam ve yatırım imkânı sunan Divan Residence Projesi’nin yakınında Marmara Üniversitesi’nin kampüs alanı, TOKİ Halkalı imar planı kapsamında üniversite alanından çıkarılan alan üzerinde; Konut + Ticaret Alanları, Kentsel ve Sosyal Donatı Alanları, Resmi Kurum Alanları, Eğitim Tesis Alanları, Özel Sağlık Tesis Alanları, Cami Alanları, Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı, Özel Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı, Spor Tesis Alanı, Açık ve Yeşil Alanlar ve yollar planlanmış ve inşaat faaliyetleri halen devam etmektedir. Projenin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise sakinlerinin Marmara Denizi ve Küçükçekmece Gölü manzarasına da sahip olması, çoğu dairelerden peyzaj alanları ortasında bulunan açık havuzlar, Küçükçekmece gölü ve Marmara denizi kombine halinde görünüme sahiptir.

Ayrıca; Sitemiz 35 dönüm arazi üzerinde konuşlanmış olup, 2010 yılında oturuma açılmıştır. 20 Mart 2008 tarihli bina iskanları mevcut olup, 2007 yılında yeniden revize edilen “Deprem Yönetmeliği”ne uygun olarak sağlam zemine binalarımız ve tesislerimiz inşaa edilmiş, merkezi ısınma sistemine sahip toplamda 609 daireli yüksek katlı 4 blok ile bitişik nizama sahip alçak katlı 12 blokta toplamda 156 adet kombili daireler ile terasa ve bahçe katına sahip dairelerimiz de mevcuttur.

Sitemizde yüksek katlı A ve C bloklarımızda 3 adet yolcu asansörü ve 1 adet yük asansörü mevcuttur. B1-B2 bloklarda çift yolcu asansörü ile alçak katlı E ve F bloklarda 1’er adet yolcu asansörleri mevcuttur.

Sitemizde BEDAŞ kaynaklı elektrik kesintisi yaşandığında daire içlerini de 7/24 besleyen jeneratörlerimiz mevcuttur.

Sitemizde tüm dairelerin kapalı otoparkı mevcut olup, site girişinde 300 araçlık misafir otoparkımız mevcuttur.

Sitemizde aidatlara dahil olan ve içerisinde kapalı havuz, üç adet fitness salonu, masaj odası, fin hamamı, sauna ve Türk hamamı bulunan sosyal tesislerimiz ile ayrıca ortak alanda mevcut açık havuzlarımız ve sitemize ait kafeteryamız ile site girişinde konuşlu 22 adet ticari dükkanlar mevcuttur.